24 Aralık 2018, 18:24 tarihinde eklendi

WhatsApp Yöneticileri Neden İşi Bırakıyor Sizi de Etkileyecek

WhatsApp Yöneticileri Neden İşi Bırakıyor Sizi de Etkileyecek

WhatsApp için daha önce duyurduğumuz bir güncelleme daha gelmedi ama etkileri görünmeye başladı. WhatsApp satılmadan önce kurucularından olan ve şimdi Facebook için üst düzey görev sürdüren Neeraj Arora işi bıraktı. Sebebi sizi de etkileyecek.

Daha önce de üst düzey iki yönetici işten ayrılmıştı. Bunun sebebi olarak da daha önce hakkında bir haber yaptığımız reklam güncellemesi gösteriliyor. WhatsApp ‘ın asıl kurucuları WhatsApp amacına sadık kalmadığı ve kullanıcıların gizliliklerini tehlikeye attığı için nı güncellemeyi istemiyordu. Güncelleme gerçeğe her yaklaştığında istifalar gelmeye başladı.

Güncelleme şu şekilde; yakın zamanda gelmesi beklenen yeniliklere WhatsApp durum kısmında reklamlar görülecek. Bu hali hazırda Facebook ve Instagram için kullanılan bir gelir yöntemi. WhatsApp aynı yöntemle gelir elde edecek.

Asıl sebep reklam değil, yöntemi. Şöyle ki reklamlar hedeflemeli olarak gösterilecek. Yani kişilerin ilgi alanlarına göre reklamlar karşısına çıkacak. Bunu yapmak için elbette kişisel verilerin ve eğilimleri depolanması gerekiyor. Hal böyle olunca kişisel verilerin gizliliği geçmişte de örneklerini yaşadığımız üzere tehlikeye giriyor. Bunu istemeyenler de bir bir istifa ediyor.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *